Čilić se novim porazom oprostio od Finalsa

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 16.11.17. | 17:26

Marin se raspao nakon gubitka drugog seta.

U prvom setu je Čilić odigrao vrlo tvrdo i čvrsto, nije izgubio svoj servis i išlo se u 13-tu igru gdje je slavio i poveo 1:0 u meču koji nije imao nikakvu rezultatsku važnost jer je Čilić već bio ostao bez šansi za prolazak, dok je Federer pobjedama nad Zverevom i Sockom osigurao polufinale. U drugom setu do 5:4 za Federera gledali smo isti scenarij i tvrdi meč, no Čilić je tada izgubio ključni servis gem i Švicarac se vratio u meč na veliki način.

Kako to često biva u Čilićevim mečevima nakon takvog raspleta drugog seta potpuno se raspao i u trećem uhvatio tek jedan gem u 27 minuta igre. Marin tako ide kući, ali barem je svakome u grupi uzeo po set, Federer je u polufinalu, a drugi putnik među četiri najbolja iz njihove grupe odlučivat će se u meču između mladog Nijemca Alexa Zvereva i Amerikanca Jacka Socka večeras od 19 sati.

Iz druge skupine polufinale je osigurao Dimitrov, a sutra će u direktnom okršaju Goffin i Thiem odlučiti tko je drugi.