Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 23.11.18. | 19:16

Hrvatska vodi 1-0 nakon pobjede Borne Ćorića.

ČILIĆ - TSONGA 6-3, 7-5, 6-4

19:25 POBJEDA! Hrvatska ima vodstvo od 2-0 protiv Francuske.

19:21 Tsonga je smanjio na 5-4, a Čilić sada servira za meč.

19:18 Marin je siguran na svom servisu i na korak je do pobjede protiv očigledno ozlijeđenog Francuza.

19:15 Tsonga pokušava ostati u igri, rezultat je 4-3 i sada je Čilić na servisu.

19:11 Nakon što je francuski tenisač zatražio medicinski time out, Čilić je ponovno spasio break loptu i odvojio se na 4-2 u trećem setu.

18:54 NOVI BREAK ČILIĆA! Tsonga je napravio dvostruku pogrešku na break loptu Marina i hrvatski tenisač dolazi u vodstvo.

18:51 Čilić je ponovno spasio dvije break lopte i izjednačio na 2-2 u trećem setu.

18:44 Tsonga pokušava animirati publiku nakon osvojenog servis gema.

18:41 U treći set ušlo se kao u prethodna dva - oba tenisača drže svoj servis, rezultat je 1-1.

18:32 Marin vodi 2-0 u setovima! Prvo je oduzeo servis Francuzu pri rezultatu 5-5, da bi potom sigurno - bez izgubljenog poena - odservirao za 6-3, 7-5.

18:24 Oba tenisača drže svoje servise.

18:16 Nakon što je Tsonga poveo sa 4-3, Čilić je bio primoran spašavati dvije break lopte. U tome je i uspio, a trenutni rezultat je 4-4.

18:05 Francuz je ponovno poveo, da bi Čilić brzo izjednačio. Oba tenisača drže svoj servis, rezultat je 3-3.

17:54 Tsonga je poveo 2-1 u gemovima, a vrijedi zabilježiti da je i nakon dugo čekanja uzeo drugi poen u cijelom meču na Marinovom servisu. Ipak, to je sve što je uzeo na servisu Čilića jer je Marin potom mirno odservirao za 2-2.

17:46 Marin je neumoljiv. Ponovno nije dopustio niti jedan poen suparniku na svom servisu.

17:43 Francuz je sigurnim servis-gemom otvorio drugi set. Rezultat je 1-0 za Tsongu.

17:39 Čilić uzeo prvi set! Ponovno nije dopustio niti jedan poen Tsongi i dolazi do vodstva od 1-0 u setovima.

17:36 Iako je Marin imao set loptu, Francuz se uspio vratiti na svom servisu, tako da će hrvatski tenisač sada servirati za set.

17:28 Nakon male nervoze Tsonge kojeg nerviraju Marinove druge pripreme za servis, igra se smirila, a Čilić je nastavio grabiti prema prvom setu. Rezultat je 5-2.

17:23 BREAK ČILIĆA! Odlična igra Marina isplatila se već sredinom prvog seta. Iskoristio je prvu od dvije break prilike i došao u vodstvo.

17:18 Hrvatski tenisač igra fantastično. Nije prepustio niti poen protivniku i rezultat je 3-2.

17:14 Izjednačenje Tsonge na 2-2.

17:11 Marin je siguran na svom servisu. Vodi 2-1.

17:07 Tsonga je izjednačio, a vidjeli smo nekoliko dobrih izmjena. Već sada možemo reći da nas čeka uzbudljiv meč.

17:03 Hrvatski tenisač mirno je otvorio meč i poveo sa 1-0.

17:00 Marin Čilić otvorit će servisom ovaj meč.

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je sa 1-0 u finalu ovog natjecanja protiv domaćina Francuske. Borna Ćorić uvjerljivo je svladao Jeremya Chardya sa 3-0 u setovima, a drugi meč dana igraju Marin Čilić i Jo-Wilfried Tsonga. Hrvatski tenisač ima 7 pobjeda iz 9 susreta s Francuzom koji nije igrao na zemlji od prošlogodišnjeg Roland Garrosa te je prvi hrvatski reket favorit u ovom meču.

Marin ČilićDavis Cuphrvatska davis cup reprezentacijafrancuska davis cup reprezentacijaJo-Wilfried Tsonga