Sjajni Depay preokretom u nadoknadi ostavio Oranje u foto-finiš utrci za Euro

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 10.10.19. | 22:47

Gubili su do posljednjih deset minuta utakmice.

Osim uvjerljive pobjede Hrvatske nad Mađarskom, danas se odigralo još devet kvalifikacijskih utakmica za plasman na Europsko prvenstvo.

Večer je gotovo bila kobna za Nizozemsku, koja je do 80. minute gubila od najugodnijeg iznenađenja ovog kvalifikacijskog ciklusa, Sjeverne Irske.

Naime, gosti su poveli u 75. minuti preko Magennisa, kojemu je asistirao Dallas. Navijači na glasovitom De Kuipu u Rotterdamu su se već hvatali za glave, ali Memphis Depay spašava ambicije domaćih zabivši za izjednačenje deset minuta prije kraja.

Ipak, furioznom završnicom u sudačkoj nadoknadi, prvo Luuk de Jong u prvoj,a  potom ponovno Depay u četvrtoj minuti nadoknade, ostavljaju sva tri boda u zemlji tulipana.

Ovom pobjedom, Oranje je došlo do 12 bodova na svom kontu, koliko ima i Njemačka s identičnom gol razlikom (+11), dok Sjeverna Irska ima – također – jednak broj bodova, ali slabiju gol razliku. (+1)

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Memphis Depay has scored more goals (5) than any other Netherlands player in their UEFA Euro qualifying campaign.<br><br>Coming up clutch once again. <a href="https://t.co/OR3LIrGApP">pic.twitter.com/OR3LIrGApP</a></p>&mdash; Squawka Football (@Squawka) <a href="https://twitter.com/Squawka/status/1182393415255953408?ref_src=twsrc%5Etfw">October 10, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Memphis Depay has been involved in more goals than any other player in Euro 2020 Qualifying games <br><br>(5 Goals, 6 Assists) <br><br>World. Class. <a href="https://t.co/CT2zIWzK8m">pic.twitter.com/CT2zIWzK8m</a></p>&mdash; William Hill (@WilliamHill) <a href="https://twitter.com/WilliamHill/status/1182393176507781122?ref_src=twsrc%5Etfw">October 10, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Pravi pucački trening Belgijci su imali na svom terenu protiv San Marina. Goste su otpratili kući s devet komada u mreži, a zanimljivo je da je tek Romelu Lukaku uspio zabiti dva gola (41', 28'), ostale su postigli Chadli, Alderweireld, Tielemans, Benteke, Verschaeren i Castagne.

U istoj skupini, Rusi su s uvjerljivih 4-0, preko dvostrukog strijelca Artyoma Dzyube pobijedili Škote i tako praktički osigurali plasman na Euro. U strijelce su se još uopisali Golovin (84') i Ozdoev (60').

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Romelu Lukaku is the 1st player to score 50 goals for Belgium<br>23 goals in 1st 60 caps<br>27 goals in last 23 caps <a href="https://t.co/g1rSU7GcfR">pic.twitter.com/g1rSU7GcfR</a></p>&mdash; Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) <a href="https://twitter.com/SkySportsStatto/status/1182375645088768002?ref_src=twsrc%5Etfw">October 10, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Matjaž Kek i njegova Slovenija nisu se dovbro proveli na stadionu Tošeta Proeskog.

Domaćin je u Skoplju slavio rezultatom 2-1, a presudio im je igrač Napolija, Eljif Elmas zabivši oba gola u drugom poluvremenu (50', 68'). S obzirom da su Austrijanci s 3-1 pobijedili Izarel, a Poljska učvrstila prvu poziciju pobjedom nad Latvijcima, Slovenija je pala na četvrto mjesto ljestvice s 11 bodova.

Jednako toliko ima i Sjeverna Makedonija, Austrijanci imaju dva više, dok je Poljska uvjerljivo prva s 16 bodova.

Jedan od najznačajnijih rezultata za Hrvate, definitivno je bio u Slovačkoj gdje je domaćin remizirao s Walesom. Gosti su poveli preko Moorea u 25. minuti, da bi Kucka lijepim golom početkom drugog dijela donio bod Slovacima.

Vatreni su u komotnoj poziciji s tri boda više od Slovačke i četiri više od Mađarske sa samo dvije utakmice do kraja ciklusa.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="cy" dir="ltr">FULL-TIME<a href="https://twitter.com/hashtag/SVKWAL?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#SVKWAL</a><br><br>SGÔR TERFYNOL<br><br>Cymru are held to a 1-1 draw in Trnava. <br><br>We&#39;re back in Cardiff on Sunday... Croatia next! <a href="https://twitter.com/hashtag/TogetherStronger?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#TogetherStronger</a> <a href="https://t.co/D3YEZO7EDX">pic.twitter.com/D3YEZO7EDX</a></p>&mdash; Wales(@Cymru) <a href="https://twitter.com/Cymru/status/1182395734496350214?ref_src=twsrc%5Etfw">October 10, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

U ostalmi rezultatima, Cipar je pobijedio Kazahstan u gostima rezultatom 2-1, dok su Bjelorusi i Estonci odigrali utakmicu bez golova.

Memphis Depaynizozemska nogometna reprezentacijaSjeverna IrskaKvalifikacije za EuroMatjaž KekSlovenijaEljif ElmasMakedonska nogometna reprezentacijabelgijska nogometna reprezentacijaAustrijska nogometna reprezentacija