Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 04.01.15. | 11:55

Hrvatska tenisačica Donna Vekić doživjela je poraz u prvom kolu turnira u kineskom Shenzhenu.

Bolja od 18-godišnje Osječanke bila je 33. igračica svijeta Zarina Diyas sa 6:3, 6:1. Kazahstanki je trebalo tek 56 minuta ne bi li jedinu našu predstavnicu u Shenzenu izbacila iz turnira.

Donna je opet krenula u meč na sebi svojstven način. U prvom gemu je odmah napravila break na servisu protivnice, da bi ga odmah u idućem vratila. Odluka prvog seta pala je pri rezultatu 4:3 za Diyas kada ponovno popušta koncentracija našoj predstavnici. Drugi set prošao je bez većih uzbuđenja, a Donnin kraj nazirao se već u prvom gemu gdje je izgubila svoj servis.

Spomenimo i kako je veliku pobjedu odnijela Ajla Tomljanović pred svojom 'novom' domaćom publikom u australskom Brisbaneu. U dva je seta sa 7:6, 6:0 eliminirala Jelenu Janković, 15. igračicu svijeta.