Serena u osmom finalu Wimbledona, Šarapova pala 17. uzastopni put

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 09.07.15. | 18:56

Ruska tenisačica nije mogla doći ni do break prilike.

Iako je protiv Heather Watson u trećem kolu Wimbledona bila nadomak ispadanja, Serena Williams je danas pokazala zbog čega je, kada igra svoj najbolji tenis, nedodirljiva u odnosu na ostatak konkurencije u ženskom dijelu Toura.

Nakon samo sat i dvadeset minuta igre upisala je svoju 17. uzastopnu pobjedu nad Marijom Šarapovom (6:2, 6:4), došla je do svog osmog finala Wimbledona i 25. Grand Slam finala. Ruska tenisačica nije imala nikakvih šansi, a tijekom cijelog meč nije stvorila ni jednu break priliku.

Serena će u velikom finalu trećeg Grand Slama sezone igrati protiv Španjolke Garbiñe Muguruze koja ju je izbacila prošle godine u drugom kolu Roland Garrosa.

Podsjetimo, ranije danas je španjolska tenisačica stigla do svog prvog Grand Slam finala svladavši u tri seta Poljakinju Agnieszku Radwansku.