Rani oproštaj Donne Vekić u Brisbaneu, izgubila od kvalifikantice

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 02.01.17. | 10:07

Hrvatska tenisačica Donna Vekić oprostila se od turnira u australskom Brisbaneu već u prvom kolu.

20-godišnja Osječanka je za ulazak u glavni turnir dobila pozivnicu organizatora i nije ju opravdala. Već na startu je Donna Vekić izgubila meč prvog kola.

U dva je seta poražena od pet godina starije američke kvalifikantice, Asije Muhammad sa 7:6(5) i 6:1 za sat i 22 minute igre. U prvom setu su obje igračice dvaput gubile svoj servis pa je set otišao u 'tie-break' u kojem su obje čuvale svoje servise i Vekić je kiksala jednom za 7:5 protivnice. U drugom se igra hrvatske tenisačice raspala, dvaput je dopustiča da joj protivnica uzme servis i meč je bio riješen.

Ovo je bio njihov drugi susret i druga pobjeda 192. igračice svijeta. Vekić, koja je 101. na WTA listi je tako porazom otvorila Novu 2017. godinu.