Porazom otvorio Novu godinu: Čilić rano ispao u Chennaiju, izbacio ga slovački kvalifikant!

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 04.01.17. | 15:59

Prvi nositelj indijskog Chennaija rano se oprostio od turnira i nije uspio proći u četvrtfinale.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspješno otvorio Novu 2017. godinu. U osmini finala indijskog Chennaija je u tri seta izgubio od slovačkog kvalifikanta Jozefa Kovalika sa 7:6 (5), 5:7 i 7:5 za dva sata i 51 minutu igre.

Čilić je u Chennaiju bio postavljen za prvog nositelja i bio je slobodan u prvom kolu, a u drugom je kiksao protiv kvalifikanta, koji je u prvoj rundi kvalifikacija izbacio našeg Franka Škugora.

Prvi set je bio izjednačen, a Čilić je propustio dvije prilike za break, a njegov protivnik jednu te je o osvajaču prve dionice odlučivao tie-break u kojem je sa 7:5 uspješniji bio 117. igrač svijeta.

U drugom setu je odmah na startu Međugorac oduzeo servis Kovaliku i pobjegao na 4:1, pa kiksao na svom servisu u sedmom gemu, a onda u 12. gemu ipak uspio još jednom uzeti break za izjednačenje u setovima 1:1. U odlučujućem trećem setu obojica su igrača čuvala svoje servise do 11. gema u kojem je Čilić izgubio svoj servis i susret je bio riješen.

Čilić, šesti tenisač svijeta je tako porazom otvorio 2017. godinu.