Martić bez finala u Rio de Janeiru, bivša pobjednica Roland Garrosa slavila u dva seta

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 20.02.16. | 19:19

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u finale WTA turnira u Rio de Janeiru.

Veliku seriju pobjeda nakon krize rezultata Petre Martić, danas je u polufinalu Rio de Janeira prekinula talijanska veteranka i bivša pobjednica Roland Garrosa Francesca Schiavone. 132. igračica svijeta je mjesto u finalu osigurala lakom, 6:3, 6:3 pobjedom nad našom tenisačicom, za samo sat i 12 minuta igre.

Martić, inače 162. tenisačica svijeta se u prvom setu držala do rezultata 3:2, a onda je uslijedio prvi kiks na servisu, pa ubrzo i drugi i Schiavone je privela set kraju. Doduše, Martić je pružila veliku borbu u devetom gemu u kojem je imala tri break lopte, ali ih nije iskoristila.

U drugom je odmah izgubila svoj servis i dopustila je protivnici da pobjegne na 3:0, nanizavši šest gemova zaredom. A onda je Splićanka dočekala svoju priliku i uzela break za vraćanje na 3:3, no sreća nije dugo trajala. Još jednom nije sačuvala svoj servis i Schiavone je sa 6:3 zaključila meč.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda Talijanke.