Kraj za hrvatske tenisačice: Konjuh bez ispaljenog metka, Lučić-Baroni pružila odličan otpor

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 07.01.15. | 09:55

Mirjana Lučić-Baroni i Ana Konjuh zaustavljene su u drugim kolima turnira u Aucklandu i Brisbaneu.

Mlada Dubrovkinja nije pružila veliki otpor ruskoj tenisačici Eleni Vesninoj, inače 64. igračici na WTA listi. Konjuh je u sat i 16 minuta igre uzela četiri gema te se tako oprostila od nastupa na prvom ovosezonskom turniru.

Puno je bolji dojam ostavila Mirjana Lučić-Baroni koja je namučila Carlu Suárez Navarro, 17. igračicu svijeta. Hrvatska tenisačica je osvojila prvi set da bi u drugom setu pokleknula odmah na početku te Španjolki dozvolika break, a ona je tu prednost obranila do kraja seta. Lučić-Baroni je imala priliku za pobjedu, u završnicu trećeg seta ušla s vodstvom 4:2 i breakom na svojoj strani, ali do kraja meča više nije osvojila niti jedan gem te je uz dva gubitka svojeg servisa napustila turnir u Brisbaneu.