Karlovićev rani oproštaj od obrane naslova u Delray Beachu: Ispao od kvalifikanta

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 16.02.16. | 09:23

Hrvatski tenisač Ivo Karlović oprostio se od ATP turnira u američkom Delray Beachu već u prvom kolu.

Branitelja naslova i trećeg nositelja je na startu turnira u tri seta zaustavio australski kvalifikant John-Patrick Smith, sa 6:3, 3:6 i 6:2 za sat i 35 minuta igre.

26. tenisač svijeta je protiv 135. igrača ATP ljestvice u prvom setu jednom izgubio svoj servis, u drugom je u osmom gemu uzeo servis protivniku i izjednačio na 1:1 u setovima, a u odlučujućoj dionici je dvaput kiksao na svom servisu i susret je bio riješen.

Spasio je četiri od ukupno sedam break lopti i imao 21 as, ali i napravio 11 dvostrukih pogrešaka. Puno previše za prolaz i osminu finala i pokušaj obrane prošlogodišnjeg naslova.

Ovo im je bio prvi susret i prva pobjeda 27-godišnjeg Australca.