Franko Škugor herojski pao u svom prvom nastupu na Grand Slamu

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 28.06.16. | 16:45

Dvadesetosmogodišnji Šibenčanin propustio je četiri meč lopte u petom setu, a odmah nakon toga i dvije break prilike.

Franko Škugor bio je nadomak velikog slavlja u svom prvom nastupu na nekom od Grand Slamova. S 28 godina osigurao je kroz kvalifikacije svoj nastup u glavom ždrijebu Wimbledona.

S druge strane mreže danas mu je stajao 26. nositelj Benoit Paire, ali titula nositelja nije previše dirala našeg tenisača, inače 194. na ATP listi. Sve je krenulo sjajno po Škugora, dobio je prvi set sa 6:3, u drugom je propustio jednu break loptu, što mu se kasnije obilo o glavu u tie-breaku, dok su treća i četvrta dionica donijele još veće komplikacije u vidu petog seta. A onda je nastupila drama…

U odlučujućem je setu Škugor pri rezultatu 5:4 servirao za meč, propustio je realizirati vodstvo od 4:0, odnosno tri meč lopte, kao i jednu kroz prednost. Sve je to anulirao Paire, a da stvari budu još tragičnije po Škugora, propustio je novu break priliku pri rezultatu 7:7.

Na koncu, Paire koristi svoju drugu meč loptu na susretu pri rezultatu 9:8 u petom setu.

Herojska bitka Franka Škugora i meč koji će mu zasigurno donijeti ogromnu količinu iskustva.