Dodig uspješno nastavio u Rotterdamu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 08.02.16. | 14:27

Hrvatski tenisač Ivan Dodig uspješno je prošao prvu prepreku na ATP turniru iz serije 500 u Rotterdamu.

Dodig, koji je glavni turnir izborio kroz kvalifikacije je u prvom kolu glavnog ždrijeba u dva seta sa 6:3 i 7:6(4), za sat i 32 minute igre pobijedio sedmog nositelja, 26-godišnjeg Francuza Benoita Pairea.

Hrvatski igrač je u prvom setu dvaput uzeo servis protivniku - u trećem i devetom gemu. U drugom je pri vodstvu 5:4 imao meč loptu, ali se Paire spasio te izjednačio na 5:5 te je osvajač druge dionice odlučen u 'tie-breaku'. U 13. igri je uspješniji bio naš tenisač.

Dvaput je kiksao na svom servisu, a protivnik dvostruko više te je u konačnici Dodig sa 7:4 riješio set i meč. Ukupno je uspasio sve četiri break-lopte Francuza. U drugom kolu čeka pobjednika dvoboja Kohlschrebier - Benneteau.

Ovo je bio njihov treći susret i druga pobjeda Dodiga protiv 21. tenisača svijeta.

Danas još igraju dvojica hrvatskih predstavnika, Marin Čilić i Borna Ćorić. Čilića čeka Uzbekistanac Istomin, a Ćorića domaći tenisač De Bakker.