REUTERS/Kacper Pempel

VIDEO Španjolci ugasili Vatrene, bolno prizemljenje na startu Eura

sub. 15.06.24. | 19:57

Pred nešto manje od 70 tisuća gledatelja u Berlinu, Hrvatska je doživjela najteži poraz u prvim utakmicama nekog od velikih natjecanja

U prvoj utakmici na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, nogometaši Hrvatske doživjeli su težak poraz od Španjolske, Završilo je 3-0 za La Roju, koja je u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika.na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

U sjajnoj atmosferi pred gotovo 69.000 gledatelja, od čega je više od 40.000 bilo hrvatskih navijača, Španjolska je kompletan posao obavila u prvom poluvremenu. Postigli su Španjolci tri gola u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Alvaro Morata u 29., Fabian Ruiz u 32., te u nadoknadi Dani Carvajal.

U 80. minuti Bruno Petković nije iskoristio kazneni udarac kojega je sam izborio, njegov pokušaj obranio je Unai Simon.

Uz Hrvatsku i Španjolsku u skupini B su još Italija i Albanija koje će svoj susret 1. kola igrati od 21 sat.

Hrvatska će u 2. kolu igrati protiv Albanije u srijedu 19. lipnja u Hamburgu, dok će u 3. kolu 24. lipnja igrati protiv Italije u Leipzigu.

Španjolska - Hrvatska 3-0

Stadion: Olimpijski stadion u Berlinu. Gledatelja: 68.844

Strijelci: 1-0 Morata (29., Ruiz), 2-0 Ruiz (32.), 3-0 Carvajal (45+2.,Yamal)

Glavni sudac: Michael Oliver (Engleska)

Hrvatska (4-3-3): Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić (65. Sučić), Brozović, Kovačić (65. Pašalić) – Majer, Budimir (56. Perišić), Kramarić (72. Petković)

Španjolska (4-3-3): Simon - Carvajal, Nacho, Le Normand, Cucurella - Ruiz, Rodri (86. Zubimendi), Pedri (60. Olmo) - Yamal (86. Torres), Morata (68. Oyarzabal), Williams (68. Merino)

Golove s utakmice pogledajte OVDJE (HTV)