Igor Kralj/PIXSELL

Zagrebaši slavili protiv Slovenaca, a sada slijedi - Kiel

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 18.08.24. | 15:31

Hrvatski rukometni prvaci Kranjsku Goru će napustiti u nedjelju, 18. kolovoza kada kreću prema sportskom centru Draš u Mariboru gdje će provesti sljedećih šest dana

Rukometaši Zagreba u Sloveniji odrađuju drugi dio ljetnih priprema. Prvoga dana slovenske turneje najbolji su hrvatski rukometaši stigli u Kranjsku Goru gdje su u prijateljsko pripremnom susretu odmjerili snage s ekipom RK Slovana. Dvoboj odigran u sportskoj dvorani Vitranc završio je pobjedom najboljeg hrvatskog kluba rezultatom 26-28  (11-14). Hrvatski rukometni prvaci Kranjsku Goru će napustiti u nedjelju, 18. kolovoza kada kreću prema sportskom centru Draš u Mariboru gdje će provesti sljedećih šest dana.

Uoči samog susreta bilo je lijepo vidjeti susrete nekih bivših suigrača. Tako smo, primjerice, mogli vidjeti srdačan susret prošlogodišnjeg vratarskog trojca Zagreba Mateja MandićaAnte Grbavca i Aljaža Panjtara koji od ovoga ljeta brani boje Slovana. Zanimljivo, i drugi čuvar mreže slovenskog kluba nekada je branio Zagrebove boje. Riječ je o Vladimiru Gošiću koji se uoči utakmice izgrlio s nekadašnjim generacijski suigračem Paolom Kraljevićem. Bilo je lijepo vidjeti i pivota Iliju Brozovića koji je stigao u Slovan nakon što je deset godina igrao u Bundesligi. Prije toga, dakako, igrao je u redovima najboljeg hrvatskog kluba. A izuzetno srdačan pozdrav vidjeli smo i između trenera RK Slovana i slovenskog izbornika Uroša Zormana i Zagrebovog pomoćnog trenera Ivana Čupića. Ovaj dvojac je, podsjetimo, zajedno osvojio EHF Ligu prvaka u dresu poljskog Kielcea.

Što se samog susreta tiče prvo valja istaknuti kako od 22 igrača prve ekipe na drugi dio priprema nisu išli ozlijeđeni Adin Faljić i mladi Petar Šprem koji se s U18 reprezentacijom nalazi na EHF Europskom prvenstvu u Crnoj Gori. Od 20, pak, igrača koji su pošli put Slovenije u sastavu nisu bili rekonvalescent Paolo Kraljević, kao ni mladi Jakov Celegin i Toni Matošević. Što se kretanja rezultata tiče valja spomenuti kako se igralo gol za gol prvih dvadesetak minuta, a tek koncem prvog poluvremena Zagreb je stvorio značajniju prednost i na predah se otišlo s prednošću hrvatskog prvaka 11:14. U nastavku su Slovenci uhvatili priključak do 40. minute susreta, a do samog kraja utakmice opet smo gledali uzbudljiv rukomet u kojemu se igralo gol za gol.

Na koncu su Zagrebaši opet pokazali kvalitetu u samoj završnici i susret zaključili pobjedom 26:28. A od igrača koji jesu igrali svakako valja istaknuti nastupe Ihara BialiauskogRoka TrivkovićaTimura Dibirova i Aleksa Kavčića koji su svaki postigli po četiri pogotka. Što se vratarskog učinka tiče Matej Mandić je imao sedam, a Ante Grbavac tri obrane.

U sklopu mini ciklusa ljetnih priprema za vrijeme kojega će rukometaši trenirati u Mariboru, Zagrebaši će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu. Naime, u srijedu 21. kolovoza Grazu će odmjeriti snage s momčadi THW Kiela.

RK Slovan – RK Zagreb 26-28 (11-14)

RK Slovan: Bojić, Gošić, Panjtar 7 obrana + 1 gol; Tzortzinis 2, Pajt 5, Ljevar 7, Milvić, Perić, Pirnat, Malus 3, Budja, Mehmedćehajić 2, Brozović 3, Grebenc, Zobec 1, Hrastnik 2

RK Zagreb: Grbavac 3 obrane, Mandić 7 obrana; Kos 1, Ćavar 3, Walczak 1, Klarica, Gojun, Srna, Molc 2, Pavlović 3, Dibirov 4, Franković, Bialiauski 4, Kavčić 4, Glavaš 2, Trivković 4, Radojković