Wisla srušila Duvnjakov Kiel na krilima Šime Ivića

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 09.11.16. | 21:37

Šesto kolo Lige prvaka za rukometaše otvorili su poljska Wisla Plock i njemački Kiel, a do pobjede su stigli domaći igrači, koje je predvodio hrvatski rukometaš, Šime Ivić.

Wisla je na domaćem parketu svladala favorizirani Kiel sa 24:22 i tako ubilježila prvu ovosezonsku pobjedu u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, nakon tri poraza i jednog remija.

Na poluvremenu je minimalnu prednost od jednog pogotka 13:12 imala njemačka momčad, ali je domaćin u nastavku, na krilima hrvatskog rukometaša Šime Ivića, koji je zabio šest golova, došla do vrijednog slavlja i bodova.

Domaćini su nakon zaostatka od 17:15 napravili 5:0 seriju i prednost zadržali do kraja. Drugi Hrvat u redovima poljskog sastava Lovro Mihić je dvaput tresao protivničku mrežu.

Na drugoj strani, u poraženim redovima, Domagoj Duvnjak je postigao tri gola, dok se Blaženko Lacković nije upisao u strijelce. Najbolji je bio Marko Vujin sa šest golova.