
Šok u Veszpremu: Mađarski rukometaši ispali u doigravanju za SP!
Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 17.05.26. | 20:28
Na prošlom SP-u, Mađari su u epskoj drami ispali od Hrvatske u četvrtfinalu
Težak udarac zadobio je mađarski rukomet! Njihova muška reprezentacija ispala je u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj! Bolja od Mađara bila je Srbija, koja je u prvom dvoboju u Nišu pobijedila 31-29, dok su u Veszpremu Mađari slavili s nedovoljnih 31-30.
Nakon što su na prošlom SP-u ispali u četvrtfinalu u legendarnom dvoboju od Hrvatske, Mađari će propustiti nadolazeće veliko natjecanje. Posljednja nada im je jedna od dvije pozivnice koje IHF dodjeljuje, gdje treba reći da će upravo Mađarska biti vrlo jak kandidat za dobivanje jedne od dvije propusnice. No, s obzirom na to koliko se u Mađarskoj ulaže u rukomet, pa i sport općenito, ispadanje u kvalifikacijama za njih predstavlja generacijski neuspjeh.
Vanja Ilić zabio je devet golova za Srbiju, dok je Dragan Pešmalbek dodao pet. Kod Mađara, Bence Imre je poentirao šest puta, a njihov vratarski tandem Bartucz - Palacisc je skupio samo šest obrana.
U svega 14 mjeseci, tako je Mađarska prešla put od toga da ih jedna lopta dijeli do polufinala SP-a, pa sve do neodlaska na svjetsku smotru. Našim sjevernim susjedima slijede tjedni ozbiljnog lobiranja kod vrhuške IHF-a, a vjerojatno će na stolu biti i pitanje statusa izbornika Cheme Rodrigueza. (I.M.)

.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)









