Sasa Miljevic/PIXSELL
Sasa Miljevic/PIXSELL

Sigurdsson: "Pokazali smo srce i želju. Ne znam što će biti od 2. siječnja"

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 29.12.25. | 08:00

Hrvatski rukometaši na odličan su način otvorili ciklus pripremnih utakmica za Euro

Pomlađena hrvatska muška rukometna reprezentacija odigrala je u Poreču pripremnu utakmicu protiv Sjeverne Makedonije i ostvarila pobjedu 26-23 (14-11).

Hrvatski izbornik Dagur Sigurdsson tek treba okupiti udarnu momčad s kojom će se Hrvatska predstaviti na nadolazećem Europskom prvenstvu kojem će od 15. siječnja do 1. veljače domaćini biti Danska, Norveška i Švedska pa je kompletnoj makedonskoj reprezentaciji suprotstavio momčad u kojoj gotovo da nije bilo nikoga iz sastava koji je prije 11 mjeseci došao do srebra na Svjetskom prvenstvu.

Iz te su momčadi u Poreču igrali samo trojica, Filip Glavaš, Ivano Pavlović i Josip Šimić.

Nakon pobjede protiv gosta koji je bio bez samo jednog igrača, dakle praktički u kompletnom sastavu, izbornik Sigurdsson bio je zadovoljan.

"Bilo je dobro, pokazali smo srce, svjestan sam da je tu bilo i puno pogrešaka, ali takva stvar je za ovaj sastav bila očekivana. Pokazali smo puno dobrih stvari, to je jako važno da bismo širili roster za budućnost i znali na koga sve možemo računati. Ima tu jako zanimljivih igrača."

Slijedi kratki odmor, pa se drugog dana nove godine reprezentacija ponovno okuplja.

"Ne znam što će biti od 2. siječnja, ne znam koliko će igrača ići na završne pripreme, odlučit ćemo sljedećih dana i onda ćemo 2. siječnja vidjeti kakvo je stanje stvari s ozljedama, pripremljenošću i ostalim. Meni je važno da su momci koji su ovdje pokazali želju, da su izgarali za svaku loptu i za to su nagrađeni pobjedom", dodao je Islanđanin nakon pobjedničkog početka priprema.

Vratar Limogesa Dino Slavić bio je prvo ime susreta.

"Lijepa pobjeda, uvijek je lijepo biti dio tima i ja sam uvijek tu kada bude zatrebalo. Pobijedili smo u teškoj utakmici gol za gol, u sasvim novom sastavu na terenu. Momci su zalaganjem nadoknadili sve što nam je realno nedostajalo u ovom trenutku", kazao je iskusni 33-godišnji Riječanin.

Do početka Europskog prvenstva će imati još dvije pripremne utakmice, obje protiv reprezentacije Njemačke. Prva će biti odigrana u Areni Zagreb 8. siječnja (20.30 sati), a druga tri dana poslije u Hannoveru (18.05 sati).


Zaigraj odmah (rukomet), Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu na rukomet pronađite i proučite OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

hrvatska rukometna reprezentacijaEuropsko prvenstvo za rukometaše 2024.Dagur Sigurdsson

Ostale Vijesti