Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Matea Pletikosić s osam golova predvodila Podravku do prve pobjede u Ligi prvakinja!

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 12.10.24. | 18:00

S osam golova Matea Pletikosić je bila najbolja kod Podravke, dok je Katarina Pandža dodala sedam

U petom kolu skupine A Lige prvakinja rukometašice Podravke su ostvarile premijernu pobjedu, svladale su rumunjsku Gloriju u gostima 29-25 (13-7).

Od samog početka Podravka je vodila i dominirala protiv Glorije, ekipe koja je prošle godine igrala finala Europskog kupa. Na poluvremenu je hrvatska ekipa vodila 13-7, dok je nakon 42 minute igre bilo čak 21-8 za Podravku.

Do kraja su domaće igračice stisnule. Prijetile su velikim preokretom, ali jedino je Gloria uspjela stići do zaostatka od četiri gola, dvije i pol minute prije kraja.

S osam golova Matea Pletikosić je bila najbolja kod Podravke, dok je Katarina Pandža dodala sedam. Po četiri pogotka su dale Nikolina Kragulj i Andrea Šimara. U domaćoj ekipi je Asuka Fujita postigla šest golova.

U idućem kolu 19. listopada Podravka će na domaćem parketu igrati protiv danskog Nykobinga koji je izgubio uvodne četiri utakmice.