
Devet utakmica, devet poraza: Rukometaši Zagreba dugo bili u egalu, na kraju ipak ostali bez bodova
Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 27.11.25. | 20:30
Hrvatski predstavnik u Ligi prvaka još uvijek je na nuli u ovoj sezoni
Rukometaši Zagreba u susretu su 9. kola skupine B Lige prvaka pretrpjeli i deveti poraz, bolji je na svom terenu bio mađarski doprvak Pick Szeged s 32-26 (16-16).
Igor Beljavski sa sedam i Filip Glavaš sa šest pogodaka bili su najefikasniji kod Zagreba, dok su Szeged do pete pobjede ove sezone vodili hrvatski reprezentativci Mario Šoštarić s devet i Marin Jelinić sa šest golova.
Konačni rezultat od šest pogodaka razlike za Szeged ne odaje pravo stanje stvari tijekom utakmice, jer je Zagreb pod vodstvom novog trenera Nenada Šoštarića bio u igri za pozitivan rezultat sve do pred sam kraj susreta. Naime, u 49. minuti Zagreb je vodio sa 25-24, osam minuta prije isteka vremena još je bilo neodlučenih 26-26, ali niz pogrešnih dodavanja u zadnjim minutama doveo je do izgubljenih lopti i protunapada domaćih koji su tako stekli veliku prednost.
Zagreb je u konačnici skupo platio i veliki broj isključenja, od 41. do 47. minute je šest minuta u kontinuitetu imao igrača manje, a kod rezultata 25-25 je više od minute bio i s dva igrača manje na terenu. Sljedeću priliku za prve bodove Zagreb će imati za šest dana kada će ugostiti makedonski Pelister.
(Hina)













.jpg.webp)

