Igor Soban/PIXSELL

Cibona upisala četvrti poraz u ABA ligi ove sezone!

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 18.10.24. | 21:14

Košarkaši zagrebačke Cibone doživjeli su četvrti ovosezonski poraz u ABA ligi, a poraženi su na gostovanju u Beogradu od FMP-a sa 89-84 (27-28, 17-24, 23-15, 22-17).

Cibona je favoriziranom domaćinu i u oslabljenom sastavu pružila snažan otpor te je u 23. minuti dvoboja imala 14 koševa prednosti (60-46). No, FMP se serijom 16-0 vratio u utakmicu. Momčadi su u posljednju četvrtinu ušle izjednačene (67-67), ali su domaći bili precizniji u završnici i došli do pobjede.

Cibonine strijelce su predvodili Filip Bundović sa 26 koševa i Sven Smajlagić sa 16 poena, dok su kod FMP-a najbolji bili Matic Rebec sa 23 koša i Stefan Lazarević sa 21 poenom.

U prvom dvoboju 5. kola Igokea je kao domaćin svladala ljubljansku Cedevitu Olimpiju sa 91-78.

Cibona je ima učinak 1-4 i nalazi se privremeno na 11. mjestu, dok je FMP s 3-2 na četvrtoj poziciji. Tri vodeće neporažene momčadi s učinkom 4-0 su Budućnost, Partizan i Mega.

Split i Zadar imaju učinak 1-3.

Splićani će u subotu (19 sati) ugostiti beogradsku Megu, a Zadar u nedjelju (19 sati) dočekuje Partizan.