REUTERS/Stephanie Lecocq

Zverev iz talona izvukao preokret za pobjedu protiv Griekspoora

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 01.06.24. | 20:38

Tallon je servirao za 5-1 u petom setu

Nakon nešto više od četiri sata velike borbe njemački tenisač Alexander Zverev izborio je osminu finala Rolanda Garrosa, pobijedio je u trećem kolu sa 3-6, 6-4, 6-2, 4-6, 7-6(3) Nizozemca Tallona Griekspoora.

Nakon izgubljenog prvog seta Zverev je vrlo lako osvojio iduća dva sa 6-4 i 6-2 te se doveo u poziciju kontrole meča. No, uslijedio je potom novi preokret te je Nizozemac izjednačio na 2-2 u setovima, a u petom je poveo 4-1 i servirao za 5-1.

Tada je krenuo povratak Nijemca koji je vratio dva breaka minusa te je izborio tie-break petog seta u kojem je krupni korak među 16 najboljih napravio tako što je poveo 4-1. Četvrti nositelj Zverev nije dopustio nikakve nove šokove u samoj završnici koju je odigrao na iznimno visokoj razini.

Idući suparnik Zvereva bit će pobjednik meča u kojem se sastaju Danac Holger Rune i Slovak Jozef Kovalik.

Rus Danil Medvjedev pobijedio je češkog igrača Tomasa Machača sa 7-6(4), 7-5, 1-6, 6-4 te je izborio osminu finala protiv Australca Alexa De Minaura.

Nakon dva posve izjednačena uvodna seta Medvjedev je protiv vrlo neugodnog Čeha imao 2-0 u setovima. Uz to je Medvjedev napravio break na startu trećeg seta, poveo je 1-0, kada se razmahao Machač. Češki igrač je dobio sedam gemova u nizu. Osvojio je treći set sa 6-1 i poveo 1-0 s breakom u četvrtom setu. Razvila se potom opet odlična i izjednačena borba nakon koje je ipak slavio Rus u četiri seta.

De Minaur je svladao Nijemca Jana-Lennarda Struffa sa 4-6, 6-4, 6-3, 6-3. Kiša je prekinula meč početkom trećeg seta, kod 1-1, ali je De Minaur potpuno dominirao kada su se igrači vratili na teren.

Ranije tijekom subote Arina Sabaljenka, druga tenisačica na svijetu, plasirala se u osminu finala nakon pobjede protiv Španjolke Paule Badose sa 7-5, 6-1.

Badosa, ne tako davno druga tenisačica na svijetu, a danas tek 139. na WTA ljestvici, prijetila je Bjeloruskinji te je vodila 5-3 u prvom setu. U tom trenutku je započeo ključni niz Sabaljenke koja je dobila čak osam gemova u nizu. Povela je 7-5, 4-0 i time slomila suparnicu. U osmini finala Sabaljenka će igrati protiv pobjednice iz meča dvije Amerikanke, Madison Keys i Emme Navarro.

Roland Garros, 3. kolo tenisača:

Felix Auger Aliassime (Kan/21) - Ben Shelton (SAD/15) 6-4, 6-2, 6-1

Hubert Hurkacz (Polj/8) - Denis Shapovalov (Kan) 6-3, 7-6(0), 4-6, 6-1

Alex De Minaur (Aus/11) - Jan-Lennard Struff (Njem) 4-6, 6-4, 6-3, 6-3

Alexander Zverev (Njem/4) - Tallon Griekspoor (Niz/26) 3-6, 6-4, 6-2, 4-6, 7-6(3)

Danil Medvjedev (5) - Tomas Machač (Češ) 7-6(4), 7-5, 1-6, 6-4