
VIDEO Vegas napravio novi korak prema Stanley Cupu, Carolina umalo ostvarila nevjerojatan preokret
Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 07.06.26. | 10:01
Nastavlja se fantastična borba za naslov u NHL-u
U trećoj utakmici finala NHL-a, hokejaši Vegas Golden Knightsa su na svom ledu svladali momčad Carolina Hurricanesa nakon dva produžetka s 5-4 i poveli s 2-1 u seriji. Četvrta utakmica ovogodišnjeg velikog finala će se igrati u srijedu po srednjoeuropskom vremenu također u Las Vegasu.
Junak večeri u T-Mobile Areni bio je domaći igrač Shea Theodore, koji je postigao 'zlatni gol' u petoj minuti i 38 sekundi drugog produžetka. Bila je to prava poslastica s devet golova. Domaći Golden Knightsi već su vodili s prednošću od 4-0 i sva četiri gola u drugoj trećini, ali gosti su se vratili iz ponora u posljednjoj trećini regularnog dijela i postigli četiri gola zaredom, izjednačili rezultat i izborilii produžetke.
Prvi gol na utakmici postigao je Tomaš Hertl, a zatim je Mitch Marner postigaoi najbrži hat-trick u povijesti NHL Finala u drugoj trećini s tri uzastopna gola u roku od samo šest minuta. Marner je nadmašio 69 godina star rekord Mauricea Richardsa od tri gola.
Carolina je zatim u trećoj trećini izvela veliki preokret, a Jordan Martinook, Taylor Hall, Jordan Staal i Andrej Svečnikov zabili su golove. Hurricanesi su postali druga momčad u povijesti Stanley Cupa koja je dostigla zaostatak od četiri gola u jednoj utakmici. New York Rangersi su to učinili u prvoj utakmici finala 1972., ali su potom izgubili od Boston Bruinsa u osnovnom dijelu utakmice.
Domaći vratar Carter Hart obranio je 29 udaraca za Vegas, a gostujući Frederik Andersen primio je četiri gola iz 16 udaraca u prve dvije trećine. Na golu ga je zamijenio Brandon Bussi, koji je za Carolinu obranio 18 od 19 udaraca. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE (Arena Sport).
(Hina)








