Stephen R. Sylvanie-Imagn Images
Stephen R. Sylvanie-Imagn Images

VIDEO UFC Abu Dhabi: Bivši prvak izgleda motivirano, a tri borca skrenula su pozornost na sebe

Vrijeme Čitanja: 4min | ned. 26.07.26. | 11:29

Ankalaev je pokazao da je opasan i u parteru, a Temirov se nameće kao borac koji bi mogao do vrha muha kategorije

UFC priredbe u Abu Dhabiju obično su one kojima su obožavatelji u Europi posebno oduševljeni jer su po našem vremenu u popodnevnom terminu i do 22 sata sve je već gotovo. Tako je bilo i ovu subotu, a subota popodne ponudila nam je itekako zanimljive borbe.

Od preliminarnih borbi vidjeli smo novu pobjedu Valtera Walkera. Četvrti put u nizu Brazilac je slavio prekidom i još jednom dokazao kao ponajbolji BJJ borac na UFC rosteru. Nakon pobjede prozvao je privremenog prvaka teške kategorije Ciryla Ganea riječima: “Gane hoću te laktovima udarati u potiljak”. Jasna je to provokacija prema Francuzu koji je na taj način pobijedio Walkerovog sunarodnjaka Pereiru. Osim toga, time je najavio napad na vrh teške kategorije gdje će skočiti u top 10 u poretku nakon ove pobjede. Njegov brat Johnny prebacio se iz poluteške u tešku, a debi je trebao imati u Beogradu protiv Ante Delije, ali hrvatski borac se ozlijedio i borba je odgođena.

Kad smo već kod teške kategorije dodajmo i pobjedu Rusa Kunijeva protiv Fortunea prekidom u trećoj rundi. Gledali smo jako zanimljivu borbu s puno razornih udaraca, a najrazornije se pokazalo Kunijevo koljeno koje je srušilo američkog borca te je meč prekinut u trećoj rundi i nagrađen borbom večeri. Kunijev je Dagestanac, ali njegova odlika je stand up, a prvi poraz u karijeri nanio mu je Darko Stošić 2014. Trenutačno je na omjeru 14 pobjeda i tri poraza. Tek je ušao u UFC i imat će što za pokazati u teškoj kategoriji.

Ostajemo u Dagestanu i to na još jednom borcu kojem je stand up jača strana. UFC debi upisao je sparnig partner Islama Makačeva, Magomed Zanjukov poznatiji kao Wild Chanco ili John Pork za one koji MMA prate preko TikToka. Pobijedio je Poljaka Rzepeckog jednoglasnom odlukom sudaca. Chanco je dominirao sve tri runde u stand upu i pokazao zašto je bio svjetski prvak u muay thaiju. I on je nakon borbe se odlučio za prozivku, a njegov odabir pao je na donedavnog prvaka lake kategorije Iliju Topuriju. Pomalo bizarno da debitant proziva čovjeka koji je do prije mjesec dana bio nedodirljiv, ali takva su vremena došla.

Novu zvijezdu dobila je muha kategorija, a na svojoj koži je to osjetio Australac s hrvatskim korijenima Steve Erceg. Uzbekistanac Ramazan Temirov krajem prve runde demonstrirao je neviđenu silu u rukama koja se rijetko viđa u ovoj kategoriji. S tri razorna direkta i završnim desnim overhandom poslao je Ercega na pod. Temirovu je ovo 12 pobjeda u nizu i treća pobjeda od tri koje je imao u UFC-u. Polako se penje prema samom vrhu i možemo reći da je zvijezda u usponu i tek mu je 29 godina.

Naslovna borba večeri pripala je još jednom Dagestancu, a to j bivši prvak poluteške kategorije Magomed Ankalaev. Njegov protivnik bio je Uzbekistanac Guskov koji je uskočio nakon ozljede Rountreeja. Prva je ovo borba za Ankalaeva nakon bolnog poraza od Pereire u listopadu prošle godine kada je izgubio pojas. Bila su brojna pitanja kako će Dagestanac izgledati nakon najbolnijeg poraza u karijeri, a odgovor je dao u kavezu.

Dominirao je svih pet rundi, a već se znalo koliko je dobar u stojici sada je u sebi probudio Dagestanca te s nekoliko rušenja i odličnom tehnikom u parteru uz žicu pokazao da je poboljšao i taj segment borbe. Borba je završena u petoj rundi kada je sudac prekinuo vidjevši da Guskov više ne može. Ankalaeva još ne treba otpisati, a Guskaov je kvalitetan borac i s obzirom na to da je uletio kao zamjena UFC će ga sigurno nagraditi jednom dobrom borbom u budućnosti.

Dakle, dobili smo nekog novog Ankalaeva, razornog Temirova kao buduću zvijezdu muha kategorije, Chanco se predstavio UFC publici i dva teškaša od kojih bi u budućnosti mogli vidjeti u ozbiljnim borbama.

Kvalitetna priredba, a UFC cirkus seli se u Beograd. Fight night Beograd na rasporedu je 1. kolovoza, a vidjet ćemo nikad više europskih boraca na cardu te će brojni od njih pokušati atraktivnim borbama dokazati da spadaju u najjaču svjetsku organizaciju.


Tagovi

UFCMMAMagomed AnkalaevRamazan TemirovMagomed Chanco ZanjukovValter Walker

Sljedeća vijest