Hirscher opet slavio na Sljemenu, Zubčić fantastičan 15., Kostelić tri mjesta iza njega

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 06.01.15. | 18:58

Marcel Hirscher pobjednik je slalomske utrke na Sljemenu. Filip Zubčić osvojio je fenomenalno 15. mjesto, a Ivica Kostelić je bio 18.

Marcel Hirscher je svoju pobjedu praktično osigurao fantastičnom prvom vožnjom kada je imao čak 77 stotinki prednosti. U drugoj je tu prednost obranio i tako po treći put pobijedio na Sljemnu. Drugo mjesto je osvojio Felix Neureuther iz Njemačke koji je na kraju zaostajao 81 stotinku za pobjednikom, a treći je Norvežanin Sebastian-Foss Solevaag.

Nakon što je u prvoj vožnji ostvario odličan rezultat osvojivši 22. mjsto, mladi hrvatski skijaš Filip Zubčić taj je rezultat u drugoj poboljšao. Iako je napravio jednu pogrešku te je u cilj ušao sa zaostatkom za tada vodećim Muffat-Jeandetom, Zubčić je na kraju završio kao 15. te osvojio prve bodove u slalomu. Do tog uspjeha je došao jer je dosta skijaša odustalo u drugoj vožnji.

Ivica Kostelić na kraju ja završio na 18. mjestu. I on je napravio jednu pogrešku, ali je, s obzirom na formu u kojoj se nalazi, bio zadovoljan postignutim.

Slalom na Sljemenu: Hirscher uvjerljiv, Filip Zubčić odličnom vožnjom prestigao Ivicu

Kostelić: Ne mogu izmišljati toplu vodu, koljeno nije u najboljem stanju