REUTERS/Gonzalo Fuentes
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Trostruki etapni pobjednik Tim Merlier odustao od Tour de Francea

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 20.07.26. | 09:07

Razlog je nagomilani umor

Pobjednik tri etape na ovogodišnjem Tour de Franceu, belgijski sprinter Tim Merlier odustao je od daljnjeg nastupa na ovogodišnjem izdanju najveće svjetske biciklističke utrke zbog nakupljenog umora u posljednje tri brdske etape.

"Nakon teška dva tjedna utrkivanja, Tim Merlier je napustio Tour de France. Belgijanac nam je ostavio nezaboravne uspomene trima impresivnim pobjedama te je svakoga dana iskazao pravi borbeni duh", objavila je njegova momčad Soudal-QuickStep.

Merlier je drugo veliko ime koje je svoj nastup na ovogodišnjem Touru okončalo u 15. etapi, u nedjelju je zbog pada 20-ak kilometara prije cilja u kojem je slomio ključnu kost morao odustati i Danac Jonas Vingegaard (Visma-Lease a Bike), do tog trenutka drugu u ukupnom redoslijedu, a koji je u karijeri i dva puta bio ukupni pobjednik (2022, 2023) te tri puta drugi (2021, 2024, 2025).

Ponedjeljak je slobodan dan na Touru uoči zadnjih šest etapa od kojih su još tri teški ispiti u Alpama od četvrtka do subote.

Utrka će završiti u nedjelju u Parizu.

(Hina)


Tagovi

BiciklizamTour de FranceTim Merlier

Sljedeća vijest