Tina Maze zlatna u spustu na Svjetskom prvenstvu

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 06.02.15. | 21:12

Slovenska skijašica Tina Maze osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku.

Maze je do svog trećeg zlata i ukupno osmog odličja na svjetskim prvenstvima stigla s rezultatom 1:45.89. Druga je s dvije stotinke zaostatka bila Austrijanka Anna Fenninger, pobjednica superveleslaloma, a bronca je pripala Švicarki Lari Gut, koja je imala 34 stotinke zaostatka. Jedna od glavnih kandidatkinja za odličje, Amerikanka Lindsey Vonn, na koncu je bila peta.

Za Tinu Maze je to treće zlato u karijeri, te osmo odličje na SP-ima. Slavila je i u veleslalomu 2011. i superveleslalomu 2013. godine. U Beaver Creeku je prethodno osvojila srebro u Super-G utrci.

Inače, u spustu su nastupile i dvije hrvatske skijašice. Leona Popović i Andrea Komšić zauzele su posljednja dva mjesta. Popović je bila 36. sa 7.99 sekundi zaostatka, a Komšić mjesto niže sa 8.11 sekundi zaostatka.

U subotu je na rasporedu spust skijaša, a prijavljena su trojica hrvatskih skijaša – Natko Zrnčić Dim, Istok Rodeš i Max Ullrich.