Ivana Ivanovic/PIXSELL

Splitski Jadran prvak Hrvatske

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 28.05.24. | 20:34

S glatkih 3-0 svladali su Jug u finalu

Vaterpolisti splitskog Jadrana slavili su u trećoj finalnoj utakmici PH u Poljudu protiv dubrovačkoga Juga s 11-8 (3-1, 4-3, 2-2, 2-1) te s glatkih 3-0 u pobjedama obranili naslov prvaka Hrvatske.

Jadran je lani, također u finalu protiv Juga, ali s 3-2, postao po prvi puta prvak.

Dvoboj u Splitu pripao je jadranašima, koji su u poluvremenu imali tri razlike, a s tom prednošću se ušlo i u zadnju četvrtinu. Splitska momčad je iskustvom sačuvala pobjedu i uslijedilo je slavlje izabranika Jure Marelje

Kod Jadrana je Loren Fatović dao četiri, a Konstanstin Harkov i Jere Marinić-Kragić po tri gola, dok se još u strijelce upisao i Josip Vrlić, a vratar Ivan Marcelić je imao 11 obrana. Kod Juga su po dva gola dali Franko Lazić i Maro Joković.