REUTERS/Stefan Wermuth

Španjolci preko Srbije do bronce na Svjetskom prvenstvu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 29.07.23. | 08:43

Prvi favorit uoči prvenstva morat će se zadovoljiti najnižim mjestom na pobjedničkom postolju.

Španjolski vaterpolisti osvojili su brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki pobijedivši Srbiju s 9-6 (3-3, 3-2, 2-0, 1-1).

Pobjeda Španjolaca je bila posve zaslužena, a odlučujuća je bila treća četvrtina kada je Furija povela s tri razlike, dok je Srbija kroz treću i dijelove druge i četvrte dionice vezala nevjerojatnih 15 minuta bez postignutog gola. Na kraju, razlika je mogla biti i veća, no blistao je srpski vratar Branislav Mitrović, koji je u trećoj četvrtini obranio i peterac.

Španjolce je predvodio Alvaro Granados s tri pogotka, a toliko je zabio i Strahinja Rašović za Srbiju.

U finalu od 11 sati igraju Grčka i Mađarska.

Svjetsko prvenstvo u vaterpolušpanjolska vaterpolska reprezentacijasrpska vaterpolska reprezentacija