Snježana Pejčić razočarala - zapela u kvalifikacijama u disciplini u kojoj je ove godine srušila svjetski rekord

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.08.16. | 16:25

Očekivala je borbu za medalju, a ostala bez finala. Snježana Pejčić je zauzela 12. mjesto u kvalifikacijama malokalibarske puške – trostav 50 metara.

Iako je prije 8 godina osvojila brončanu medalju u disciplini zračne puške, Snježana Pejčić je veću nadu za bolji plasman imala u disciplini malokalibarska puška – trostav. Ove je godine u sva četiri nastupa bila na pobjedničkom postolju, na streljani u Riu je pobijedila u Svjetskom kupu i srušila svjetski rekord s 594 kruha pa je stoga i sedmo mjesto u zračnoj puški označeni samo kao priprema za ovu disciplini.

No, Pejčić je danas potpuno razočarala. Zaustavljena je već u kvalifikacijama u kojima je uzela 12. mjesto s 580 krugova, 2 manje od rezultata potrebno za finale.

U kvalifikacijama je zapela i Tanja Perec koja je zauzela 29. mjesto s 572 kruga.