Sjajan uspjeh hrvatskog skijanja, čak četvorica uzela bodove u slalomu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.03.19. | 14:55

Nevjerojatno postignuće.

Sjajan uspjeh hrvatskih skijaša na slalomskoj utrcii. Čak četvorica su osvojila bodove u utrci koja se vozila u Kranjskoj Gori, a najbolji je bio Istok Rodeš koji je završio na 18. mjestu.

Matej Vidović, koji je u prvoj vožnji bio 23. na kraju je završio na 22. mjestu, Filip Zubčić je napredovao četiri mjesta u odnosu na prvi nastup i zauzeo je 23. mjesto. Jedini koji nije popravio plasman u drugoj vožnji je Elias Kolega, ali i njemu je 24. mjesto donijelo ponešto bodova.

Pobijedio je Ramon Zenhäusern. On je bio sedmi nakon prve vožnje, ali je imao najbolje vrijeme druge vožnje pa je na kraju završio ispred drugog Henrika Kristoffersena i Marcela Hirschera koji je zauzeo treće mjesto na postolju.

Spomenimo i da su Rodeš i Elias Kolega izborili nastup na završnici Svjetskog kupa, gdje se plasiralo najboljih 25 slalomaša sezone. Vidović sezonu završava kao 29. slalomaš svijeta tako da bi trebali i u novoj sezoni imati trojicu sa startnim brojevima u top 30.