Senzacija u Amsterdamu! Sara Kolak osvojila je brončanu medalju u bacanju koplja

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 09.07.16. | 20:11

Veliki rezultat mlade atletičarke na Europskom prvenstvu.

Ova 21-godišnja atletičarka u finale je ušla s trećim rezultatom kvalifikacija, a isti rezultat je ponovila u finalu. No, za razliku od kvalifikacija, kada je njeno koplje letjelo na 60,51 metara, Kolak je danas postavila senzacionalni rezultat i bacila koplje na 63,50 metara što je njen osobni, ali i hrvatski nacionalni rekord.

Kolak je brončani hitac 'odradila' u trećoj seriji, a ovo je njena prve seniorska medalja. Do sada je osvojila svjetsku (2014.) i europsku (2013.) brončanu medalju na juniorskim natjecanjima.

Prvo mjesto je osvojila Tatjana Haladovič iz Bjelorusije s 66,34 metra, a druga je bila Njemica Linda Stahl koja je bacila koplje na 65,25 metara. Koliko je rezultat Kolak iznenađenje, pokazuje i činjenica da na službenoj stranici ovog natjecanja nisu imali fotografiju naše mlade atletičarke.