
Prvijenac u Italiji: Laura Pirovano slavila u spustu, Aicher opasno zaprijetila vrhu redoslijeda
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 06.03.26. | 15:21
Talijanka slavila s minimalnom prednošću ispred Njemice, dok se borba za Kristalni globus dodatno zaoštrila
Talijanka Laura Pirovano ostvarila je u petak svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu u alpskom skijanju, pobijedivši u prvoj od dvije utrke spusta u Val di Fassi u Italiji.
Pirovano je za stotinku sekunde bila brža od drugoplasirane Njemice Emme Aicher, a za 29 stotinki od Amerikanke Breezy Johnson, aktualne olimpijske pobjednice u spustu.
Odličan nastup nakon uspjeha u Cortini
Najbolji rezultat sezone za Pirovano bilo je četvrto mjesto u spustu u Zauchenseeu u Austriji početkom siječnja, a na Zimskim olimpijskim igrama u Cortini d'Ampezzo završila je peta u superveleslalomu i šesta u spustu.
Druga Talijanka Sofia Goggia, koja se nadala povratku u utrku za mali Kristalni globus u spustu, završila je na 16. mjestu (+0.90 sekundi).
Shiffrin i dalje na vrhu, ali pritisak raste
Amerikanka Lindsey Vonn, koja je na ZOI pala u utrci spusta i teško se ozlijedila, i dalje je vodeća u redoslijedu spusta s 400 bodova. Međutim, opasno joj se približila Aicher, koja nakon današnje utrke ima 386 bodova, te Pirovano, koja je na trećem mjestu s 336 bodova. Goggia je pala na sedmo mjesto i ima 255 bodova.
Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja ne vozi brze discipline, prva je u ukupnom redoslijedu s 1.133 boda, ali joj se Aicher približila na 139 bodova (994 boda).
Ovaj spust u Val di Fassi se trebao održati u Crans-Montani krajem siječnja, ali je odgođen zbog lošeg vremena. U subotu skijašice voze još jedan spust u Val di Fassa, prije superveleslaloma u nedjelju.
Rezultati spusta za skijašice u Val di Fassi:
1. Laura Pirovano (Ita) 1:21.40
2. Emma Aicher (Njem) 1:21.41 +0.01
3. Breezy Johnson (SAD) 1:21.69 +0.29
4. Kira Weidle-Winkelmann (Njem) 1:21.72 +0.32
5. Cornelia Huetter (Aut) 1:21.74 +0.34
…
(Hina)







.jpg.webp)






