REUTERS/Issei Kato

Prižmić ekspresno izletio sa Challengera u St. Brieucu

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 16.10.24. | 20:08

Poraz u dva seta

Hrvatski tenisač Dino Prižmić nije se dugo zadržao na ATP Challenger turniru u francuskom St. Brieucu, poražen je u prvom kolu od Benjamina Bonzija.

Domaći tenisač Bonzi, četvrti nositelj i trenutačno 142. na ATP ljestvici, slavio je sa 6-1, 6-4. Dominirao je 28-godišnji Francuz kroz cijeli meč, a prvi set je u svoju korist okončao za manje od 30 minuta.

Prižmić je puno bolje odigrao u drugom setu, ali je i takva izvedba bila premalo za odlazak u odlučujuću dionicu. U uvodna tri gema drugog seta napravljena su tri breaka, Bonzi je dva puta oduzeo servis hrvatskom igraču, Prižmić suparniku jednom, te je potom 28-godišnji Francuz minimalnu prednost čuvao do kraja.

Brojne šanse nije iskoristio Prižmić u posljednja dva servis gema suparnika, kombinirano je propustio čak osam break prilika.