Primorje bez Lige prvaka, Riječani će igrati u Eurokupu

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 09.11.16. | 22:46

Vaterpolisti riječkog Primorja neće ove sezone igrati u Euroligi.

Primorje je u uzvratu trećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka izgubilo na sjeveru Mađarske od Egera s 11:5.

Mađari su u prvoj utakmici na Kantridi bili bolji s 12:6, a Riječani nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak. Vaterpolisti Primorja su odlično otvorili susret, poveli 3:0, a domaćini su do prvog pogotka stigli tek u sedmoj minuti. Ali ubrzo Eger hvata konce i furioznom serijom od 8:1 u nepunih deset minuta, rješava pitanje pobjednika.

Prvi strijelac Primorja bio je Ante Vukičević s tri gola, a preostala dva su zabili Cosmin Radu i Duje Peroš. Kod domaćina je najefikasniji bio Hosnyanszky s tri gola.

Riječani tako natjecanje u Europi nastavljaju u Eurokupu, dok Eger prolazi u grupnu fazu Lige prvaka.

Ždrijeb Eurokupa je na rasporedu u ponedjeljak u Rimu, a mogući protivnici su mađarski BVSC ili Ferencvaros odnosno talijanski Canotieri ili Posillipo.