Ponovo kobna Italija: Hrvatske odbojkašice ispale s Europskog prvenstva

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 30.09.15. | 19:23

Hrvatske odbojkašice završile su svoj nastup na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj i Belgiji.

U osmini finala Hrvatska je poražena od Italije s 3:0 (25:22, 25:21, 25:20). Bio je to  peti uzastopni poraz naših odbojkašica od Talijanski uz samo jedan osvojeni set.

Italija je bila bolja lani na Svjetskom prvenstvu, 2013. godine na Mediteranskim igrama, te na Europskim prvenstvima 2011. i 2001. Posljednji puta hrvatske odbojkašice porazile su Italiju prije 16 godina.

Ovaj puta Hrvatska je bolje otvorila utakmicu, imala i po tri poena razlike, ali u završnici seta je posustala. Italija je prvo stigla do izjednačenja (19:19), potom je povela, a onda mirno privela set kraju.

I otvaranje drugog seta otišlo je na hrvatsku stranu. Sve je bilo pod kontrolom do vodstva 6:4, kada Talijanke osvajaju šest uzastopnih poena i odlaze na 10:6. Hrvatska je uzvratila i stigla na 10:10, no ponovo je Italija prešla u vodstvo i konstantno ga držala.

U trećem setu Hrvatska je bila ravnopravna do rezultata 19:19, kada Italija spaja tri poena i odlazi do pobjede. Talijanke su do četvrtfinalnog ogleda s Rusijom predvodile Diouf sa 20 i Martina Guiggi sa 12 poena, dok su kod Hrvatske najbolje bile Maja Poljak sa 12 i Mira Topić sa 11 poena.

hrvatska ženska odbojkaška reprezentacijaEuropsko prvenstvo odbojkašica 2015.OdbojkaOstali sportovi