
Paraolimpijka Ristoski postavila novi svjetski rekord u troskoku
Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 11.03.16. | 15:03
Na međunarodnom dvoranskom natjecanju u talijanskoj Anconi, na kojemu sudjeluju atletičari s intelektualnim poteškoćama, najbolja hrvatska atletičarka i paraolimpijka Mikela Ristoski postavila je novi svjetski rekord u troskoku.
Mikela Ristoski je u Anconi u četvrtom skoku postavila novi svjetski rekord - 11.66 metara. Time je nadmašila stari svjetski dvoranski rekord, koji je do tada bio 11.25 metara, a kojeg je ujedno i sama postavila.
Hrvatska paraolimpijka je tako vlasnica svjetskih rekorda u dvorani i na otvorenom. Lani je na Svjetskom prvenstvu na otvorenom u Dohi postigla najbolji rezultat na svijetu - osam centimetara kraći od ovog u Anconi.
Ristoski će sutra nastupiti u skoku u dalj, disciplini koja se nalazi i u programu Paraolimpijskih igara u Riju ove godine.
(Foto: Pixsell)
Germanijak pratite i na našoj Facebook stranici!
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
LOL
Ragbi
Američki nogomet
Stolni Tenis
Snooker
Odbojka na pijesku
Counter Strike
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.