Slavko Midzor/PIXSELL

Olmissum praktički osigurao prolaz, Futsal Dinamo osvojio prvi bod

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 24.10.24. | 22:08

oči posljednjeg kola Olmissum i Braga vode s po četiri boda, dok Priština i Plzen imaju po bod

Hrvatski futsalski doprvak omiški Olmissum praktički je osigurao plasman među 16 najboljih u Ligi prvaka, nakon što je u susretu 2. kola skupine 2 Glavne runde remizirao 2-2 s portugalskom Bragom.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Omišani su poveli u 22. minuti golom Jure Copića. Međutim, samo minutu kasnije Cunha je izjednačio.

Olmissum je u 28. minuti stigao do nove prednosti, strijelac je bio Bruno Petry. Nažalost, Braga se ponovno ekspresno vratila, a izjednačio je Sousa. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Omišani su zasluženo osvojili važan bod kojim su gotovo sigurno osigurali nastavak natjecanja u Elitnoj rundi u kojoj će igrati 16 najboljih klubova. U drugom susretu iz ove skupine Priština i Plzen su odigrali 5-5.

Uoči posljednjeg kola Olmissum i Braga vode s po četiri boda, dok Priština i Plzen imaju po bod. U zadnjem kolu hrvatski sastav će u subotu igrati protiv Plzena, dok će u drugom susretu snage odmjeriti Braga i Priština.

Podsjećamo, nastavak natjecanja izborit će prve tri momčadi iz skupine i moralo bi se dogoditi čudo da Olmissum ispadne. U slučaju senzacionalnog i uvjerljivog poraza Brage od Prištine i poraza Olmissuma od Plzena zatvorio bi se krug s četiri momčadi s po četiri boda, pa bi tada odlučivala razlika pogodaka.

Važan bod osvojio je i hrvatski prvak Futsal Dinamo odigravši 2-2 protiv slovenskog Doboveca u skupini 3.

Slovenski prvak je vodio 2-0, no Dinamo je izvukao remi koji ga ostavlja u igri za prolaz.

Golove za Dobovec zabili su Fideršek (22) i Ruis (23), a za Dinamo su strijelci bili Mužar (35) i Gudasić (40).

U drugom susretu iz skupine Palma Futsal je porazila United Galati s 4-0.

Španjolski sastav vodi na ljestvici sa šest bodova, United Galati ima tri boda, a Dobovec i Futsal Dinamo po jedan.

U zadnjem kolu za dva dana se sastaju Futsal Dinamo i United Galati, te Palma i Dobovec. I u ovoj skupini tri najbolje ekipe idu dalje, pa će zagrebački sastav loviti pobjedu vrijednu prolaza.