
Očekivana slavlja Talijana i Rumunja, slijedi odluka o prvom mjestu
Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 13.01.26. | 22:20
Skupina je ovo s kojom se u drugom krugu križa Hrvatska
Vaterpolisti Italije i Rumunjske uspješno su odradili posao i u drugom kolu skupine D Europskog prvenstva te su ostvarili druge pobjede.
Italija je bila bolja od Slovačke sa 17-12 (5-2, 3-3, 5-4, 4-3). Prvi talijanski strijelac bio je Edoardo Di Somma s četiri pogotka, dok je Lorenzo Bruni postigao tri. Kod Slovačke se istaknuo Samuel Balaž s tri gola.
Rumunjska je teže od očekivanog pobijedila Tursku s 20-19 (4-5, 7-5, 7-5, 2-4). Pet golova za Rumunje je postigao Vlad Luca Georgescu, dok je na drugoj strani šest puta poentirao Selcuk Can Caner.
Hrvatski vaterpolisti su ranije u utorak svladali Gruziju s 18-7 (3-2, 4-0, 5-2, 6-3) u ogledu drugog kola skupine B. Za Hrvatsku je Konstantni Harkov postigao četiri pogotka, a Luka Bukić tri. Po dva su gola dodali Loren Fatović, Franko Lazić, Josip Vrlić i Luka Lončar.
Potom je Grčka s uvjerljivih 23-8 (7-2, 5-1, 7-2, 4-3) nadigrala Sloveniju čime je privremeno zasjela na prvo mjesto ljestvice u skupini B.
Utakmica u četvrtak s početkom u 20.30 sati između Hrvatske i Grčke odlučit će o pobjedniku skupine.
(Hina)
















