Norvežani do četvrtfinala nakon drame sa Slovenijom, SAD deklasirao Slovačku

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 20.02.18. | 12:04

SAD će na Češku, Norveška na ruske hokejaše pod olimpijskom zastavom.

U prvoj utakmici playoffa odnosno osmine finala hokejaškog turnirau Pjongčangu SAD je s 5:1 (0:0, 3:1, 2:0) deklasirao Slovačku. Prva je dionica završila bez golova, ali Amerikanci u drugoj zabijaju tri gola i praktično rješavaju pitanje pobjednika, a u zadnjoj su samo povećali prednost. Istaknuo se Donato s dva gola, a Terry je asistirao u tri navrata.

U drugoj utakmici smo vidjeli puno više drame, Norveška je nakon produžetka bila bolja od Slovenije s 2:1 (0:1, 0:0. 1:0, 1:0). Slovenija povela u prvoj trećini preko Urbasan koji je iskoristio igrača više i golove više nismo vidjeli do početka posljednje kada izjednačuje Kristiansen. Pobjednik je odlučen golom Bonsaksena u trećoj minuti produžetka, a zanimljivo je da su Norvežani oba gola zabili u istoj minuti (03:06). Slovenci definitivno imaju za čim žaliti jer su bili bolja momčad, a Norveška će u četvrtfinalu igrati s OAR-om odnosno olimpijskim sportašima iz Rusije.

Danas su na rasporedu još dvoboji Finske i Južne Koreje te Švicarske i Njemačke kojima će se kompletirati četvrtfinalni parovi.