Mladi vaterpolisti u finalu Svjetskog prvenstva, palo čak 38 golova!

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 02.09.16. | 21:21

Hrvatska juniorska vaterpolska reprezentacija izborila je finale Svjetskog prvenstva u Podgorici.

Mladi hrvatski vaterpolisti su u polufinalu bili bolji od Mađarske s 21:17.

U prvoj četvrtini prednost su imali Mađari, ali su na kraju prve i početkom druge četvrtine izabranici Joška Krekovića napravili seriju od 5:0 i prednost zadržali do kraja utakmice.

U trećoj dionici igre su se Mađari približili na dva gola zaostatka, a zbog tri isključenja je Hrvatska ostala bez do tada najboljih igrača u našim redovima, Biljake, Lazića i Pejkovića, ali je uspjela do kraja osigurati vrijednu pobjedu za prolaz u finale-

Pet pogodaka je postigao Merčep, četiri Lazić, a po tri su dodali Kreković, Valečić, Butić i Pejković.

Naši će vaterpolisti u sutrašnjem finalu igrati protiv boljeg iz susreta između domaćina Crne Gore i Italije.

hrvatska juniorska vaterpolska reprezentacijahrvatska U18 vaterpolska reprezentacijavaterpolo