REUTERS/Marko Djurica

Mađari i Španjolci teškom mukom do polufinala u kojem se sastaju međusobno

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 25.07.23. | 14:48

Tri četvrtfinalne utakmice na SP-u u Fukupki odlučene jednim pogotkom razlike, a jedna petercima

Španjolski vaterpolisti igrat će u polufinalu SP-a u Fukuoki nakon što su svladali Francusku s 7-6 (1-2, 1-2, 2-1, 3-1).

Aktualni svjetski prvaci su se izvukli protiv Francuza, koji su vodili tijekom cijelog susreta. Španjolci su zadnju četvrtinu dobili s 3-1 i otišli u polufinale gdje ih čeka Mađarska, koja je s 13-12 pobijedila SAD.

Mađari su u prilično čudnom dvoboju jedva svladali Amerikance, a ključni trenutak zbio se u drugoj četvrtini kod rezultata 4-4 kada je dosuđen butalni prekršaj kapetanu SAD-a Benu Hallocku, koji je udario Mađara Martona Vamosa. Uz crveni karton jedinome američkome centru, Mađarskoj je dosuđen peterac i četiri minute igre s igračem više. Mađarska je tada napravila seriju 3-0, no Amerikanci se nisu predavali i izjednačili su na 7-7. Mađari su ponovno poveli s 10-7, a Amerikanci nisu više imali snage ze preokret.

Gergo Zalanki je sa šest golova predvodio Mađare, a Alex Bowen s četiri gola SAD.

Ranije je Grčka slavila protiv Crne Gore 10-9, dok je Srbija boljim izvođenjem peteraca izbacila Italiju 15-14.

(Hina, G)

vaterpoloSvjetsko prvenstvo u vaterpoluMađarska vaterpolska reprezentacijašpanjolska vaterpolska reprezentacija