EXPA/ Johann Groder

Loše vijesti pred ZOI: Bez hrvatskih skijaša u drugoj vožnji Schladminga

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 25.01.22. | 19:27

Nadamo se da će u Pekingu biti bolje.

Danas se u austrijskom Schladmingu vozi noćni slalom, posljednji prije početka Zimskih olimpijskih igara koje se od 4. do 20. veljače održavaju u Pekingu. U prvoj vožnji sudjelovala su četiri hrvatska skijaša i, nažalost, niti jedan od njih nije prošao u drugu vožnju koja počinje u 20:45.

Zubčić je krenuo s rekordno-visokim startnim brojem (11), no proklizao je u ranoj fazi staze i nije završio vožnju, kao ni Matej Vidović koji je krenuo 35. te Samuel Kolega koji je startao 42. Istok Rodeš krenuo je s 33. mjesta, završio je vožnju, ali je na kraju završio 38. s 3.07 sekundi za vodećim Šveđaninom Kristofferom Jakobsenom. Drugi ja završio Talijan Giuliano Razzoli s 0.58 sekundi zaostatka, a treći vodeći u ukupnom poretku slalomaša Norvežanin Lucas Braathen.

Ukupni poredak prve vožnje slaloma u Schladmingu i tijek druge vožnje koja počinje u 20:45 pronađite OVDJE.

Muški spust na ZOI u Pekingu vozi se 6. veljače, kombinacija je na rasporedu 10. veljače, muški veleslalom, u kojem Zubčić lovi medalju, vozi se 13. veljače, a slalom 16. veljače.