Kristoffersen konačno porazio Hirschera i postao svjetski prvak, Zubčić solidan 19.

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 15.02.19. | 18:47

Veleslalom je ponudio pravu dramu.

Na Svjetskom prvenstvu u skijanju koje se održava u švedskom Areu, danas se vozio muški veleslalom. Naslov prvaka svijeta odnio je Norvežanin Henrik Krostoffersen ispred glavnog favorita - Marcela Hircshera, dok je bronca pripala vodećem nakon prve vožnje, Alexisu Pintauraltu.

Bila je ovo vrlo emotivna pobjeda za Norvežanina, koji se isprofilirao kao najveći pehist Svjetskog kupa u kojem je toliko puta ostao drugi iza Hirschera s minimalnim zaostacima, a sada mu se konačno sve vratilo. I to na najvažnijoj utrci sezone. Slavlje nakon ulaska Hirschera u cilj, koji je bio 20 stotinki sporiji, teško je prepričati. Pintaurault, vodeći nakon prve vožnje, zakasnio je 42 stotinke.

Naš predstavnik bio je Filip Zubčić. Sa startnim brojem 24 bio je 22. nakon prve vožnje, dok je u drugoj imao deveto najbolje vrijeme, što mu je donijelo 19. mjesto. Solidno, ali šteta zbog loše prve vožnje kojom je kompromitirao šanse da se boriza ulazak u prvih 15.