Kostelić se vratio utrkama u Svjetskom kupu nakon devet mjeseci

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 27.12.16. | 15:44

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić se nakon devet mjeseci vratio utrkama u Svjetskom kupu.

'Profesor' Kostelić je nastupio na superveleslalomu u talijanskoj Santa Caterini, što mu je prvi nastup u Svjetskom kupu nakon devet mjeseci. Posljednji je put nastupio u ožujku u Kranjskoj Gori.

Zauzeo je pretposljednje, 59. mjesto sa pet sekundi i pet stotinki zaostatka za pobjednikom, norveškim skijašem, Kjetilom Jansrudom. Do bodova mu je nedostajalo 2.67 sekundi.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Hannesu Reicheltu sa 60 stotinki zaostatka za Jansrudom, a treće Talijanu Dominiku Parisu sa 65 stotinki slabijim vremenom od Norvežanina, kojemu je ovo treće slavlje u isto toliko utrka superveleslaloma ove sezone.

Skijašice su u austrijskom Semmeringu vozile veleslalom, na kojem je pobjedila Amerikanka Mikaela Shiffrin, ispred Francuskinje Tesse Worley i Talijanke Manuele Moelgg. Jedina hrvatska predstavnica Leona Popović nije uspjela izboriti drugu vožnju. Bila je 60. sa pet sekundi i 62 stotinke.