Kaštelanima zasluženo Kup Hrvatske

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 26.01.18. | 15:12

Prvi naslov u Kupu od 2010. godine i treći ukupno za momčad iz Kaštel Starog.

Kaštela su u srijedu bila domaćin finalne utakmice Kupa Hrvatske između domaće Mladost Ribola Kaštela i MOK Rijeke, a naslov je ostao u Kaštelima. Ipak, mora se reći da su Riječani pružili jak otpor aktualnim prvacima.

Riječani su odlično počeli utakmicu, nije ih omelo ni 1000 domaćih navijača i imali su 20:23 u završnici prvog seta. Ipak, sjajnom igrom igrači trenera Ivana Rančića su preokrenuli na 27:25 za 1:0 u setovima.

U drugom su gosti iz Rijeke nastavili s dobrom igrom, poveli su s 0:4, 2:9 i 3:12, ali Kaštelani se nisu predali. Vidjeli smo veliki preokret , a već kod 15:15 smo vidjeli prvo poravnanje rezultata i nakon toga na terenu je postojala samo domaća momčad te su mirno priveli drugi set s 25:20.

Treći je ponudio istu priču kao prethodni, Riječani opet imaju veliku prednost (1:7), međutim „mladostaši“ se brzo bude i lagano dolaze do preokreta. U završnici nije bilo dramatike, Mladost Ribola Kaštela osvaja treći set s 25:21 za svoj treći naslov u Kupu. Prethodna dva osvojili su 2001. i 2010. godine.

Najbolji pojedinac susreta bio je primač Filip Šestan s 18 poena i posve je zasluženo proglašen za najboljeg igrača finala. S 13 poena slijedio ga je Amerikanac Norman dok je Giljanović dodao 10. Kod Riječana istaknuli su se Osojnak s 11 te Jurišić s 10 poena.