REUTERS/Leah Millis

I Martin drugi u Poznanju

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 16.06.24. | 13:03

Na prvom prolaznom vremenu bio je peti, potom je ‘dodao gas’

Hrvatski veslač Damir Martin zauzeo je drugo mjesto u finalu samaca na posljednjoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa u Poznanju, koja je ujedno poslužila i kao posljednja provjera pred nastup na Olimpijskim igrama u Parizu koje će se održati od 26. srpnja do 11. kolovoza.

Srebrni u ovoj disciplini iz Rio de Janeira 2016. te brončani otprije tri godine iz Tokija, iskusni Martin je u finale ušao u sporijem ritmu od konkurencije pa je na prvom prolazu na 500 metara bio peti, no do sredine utrke je već bio treći da bi uoči posljednjih 500 metara bio drugi, s tri sekunde zaostatka za sjajnim Novozelanđaninom Thomasom Mackintoshom, ali i s blagom prednosti ispred trećeg Danca Sverrija Nielsena.

Takav je redoslijed ostao i do kraja Mackintosh je slavio s vremenom 7:00.49 minuta, Martin je završio drugi sa 7:03.25, a Nielsen treći sa 7:03.42.

Ranije u nedjelju su braća Valent i Martin Sinković zauzeli su drugo mjesto u finalnoj utrci dvojaca bez kormilara.