Sime Zelic/PIXSELL

Hrvatski odbojkaši u finalu zlatne EL protiv Ukrajine

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 15.06.24. | 21:14

Pobjeda u pet setova

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija igrat će u finalu Zlatne Europske lige, u polufinalnom ogledu Final Four turnira koji se održava u Osijeku svladala je Hrvatska s 3-2 (25-20, 24-26, 25-21, 19-25, 15-13) Estoniju.

Hrvatska će u finalu, u nedjelju od 19 sati, igrati protiv Ukrajine, koja je u drugom polufinalu svladala Češku s 3-0 (26-24, 25-16, 25-20).

U prvom setu se Hrvatska odvojila sredinom te dionice kada je povela 14-11. Ta je razlika ostala sve do kraja te su hrvatski odbojkaši poveli s 1-0 u setovima nakon 25-20.

Isti scenarij se dogodio u drugom setu, ali je ovaj put Estonija imala snage za povratak. U izjednačenoj završnici drugog seta prvo su Estonci poveli 23-21, a potom su iskoristili drugu set-loptu kod 25-24 i izjednačili na 1-1.

Kao u prvom tako je i u trećem setu Hrvatska dominirala, ali se Estonija ponovno vratila u igru dobivši četvrti set, kojeg je prelomila odličnim nizom sredinom četvrte dionice.

Peti set bio je posve izjednačen do samog kraja, a kod 14-13 odlično je radio hrvatski blok čime je osvojen petnaesti poen i iskorištena prva meč-lopta.

Bio je ovo osmi međusobni meč u povijesti Hrvatske i Estonije te tek treća pobjeda hrvatskih igrača. Ujedno je Hrvatska u Zlatnoj Europskoj ligi ostala stopostotna ove sezone. U grupnoj fazi je dobila svih šest utakmica, a ovo je bio sedmi uspjeh u nizu.