Hrvatski odbojkaši izgubili od Estonije i ispali s Europskog prvenstva

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 11.10.15. | 18:14

U ključnoj utakmici za plasman u drugi krug Europskog prvenstva hrvatski odbojkaši izgubili su u Torinu od Estonije 0:3 (19:25, 18:25, 10:25) i zaključili natjecanje kao posljednji u skupini B.

Bio je to treći poraz Hrvatske na Euru, i to treći rezultatom 0:3, uz uvjerljivo najslabiju igru. I dok su protiv favorita Italije i Francuske naši odbojkaši imali dobrih trenutaka, protiv Estonaca su zakazali u svim segmentima igre.

Hrvatska je očajno ušla u susret i Estonci su vrlo brzo 7:0, te manje više bez problema za pola sata osvojili set. U drugom setu hrvatski odbojkaši držali su se do 14:14, a nakon toga su se raspali. U trećem setu kao da ih nije bilo na terenu i Estonija je sve riješila za 24 minute i laganih 3:0.

Estonija je ovom pobjedom izborila play-off za ulazak u četvrtfinale. Predvodio ju je Oliver Venno s 18 poena, dok je kod Hrvatske najbolji bio Igor Omrčen sa 17 poena. U posljednjem susretu u našoj skupini Italija i Francuska će u međusobnom srazu odlučiti o prvom mjestu.

hrvatska muška odbojkaška reprezentacijaOdbojkaEuropsko prvenstvo u odbojci 2015.Ostali sportovi