Horvat sedmi u finalu skoka s motkom

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 08.07.16. | 21:44

U finalu skoka s motkom na Europskom atletskom prvenstvu u Amsterdamu naš rekorder Ivan Horvat je zauzeo sedmo mjesto.

Hrvatski motkaš je preskočio tek početnu visinu od 5,30 metara u prvom pokušaju, a potom je letvicu na sljedećoj visini od 5,50 metara tri puta rušio.

S preskočenih 5,30 metara tako je Ivan Horvat podijelio sedmo mjestu s još trojicom skakača.

Glavni favorit ove discipline, svjetski rekorder i trostruki europski prvak, Francuz Renaud Lavillenie počeo je skakati na 5,75 metara kada su ostali natjecatelji završili svoje natjecanje, ali u tri pokušaja nije uspio preskočiti spomenutu visinu i ostao je bez plasmana.

Tako je zlato senzacionalno osvojio Poljak Robert Sobera sa 5,60 metara, srebro Čeh Jan Kudlicka sa 5,60 metara, a broncu Slovenac Robert Renner sa 5,50 metara.