Filip Ude osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu!

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 11.10.14. | 09:30

Hrvatski gimnastičar Filip Ude osvojio je srebrnu medalju u vježbi na konju s hvataljkama na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u kineskom Nanningu...

Danas 28-godišnji Filip Ude tako je ponovo zablistao u Kini, gdje je prije šest godina na Olimpijskim igrama u Pekingu također osvojio srebrnu medalju. Sjajnom izvedbom u finalu Ude je zasluženo došao do odličja, zaradivši za svoju vježbu ocjenu od 15.873 bodova.

Zlato je osvojio Mađar Krisztian Berki sa 16.033 bodova, kojem je ovo treće svjetsko zlato na konju s hvataljkama, nakon Rotterdama 2010. i Tokija 2011. godine, a k tome je i aktualni olimpijski pobjednik u ovoj disciplini. Brončana medalja pripala je Francuzu Cryilu Tommasoneu sa 15.600 bodova.

Inače, u finalu je nastupio još jedan Hrvat, Robert Seligman. Usprkos virozi odradio je dobru vježbu, ali medalja mu je izmakla za 0.2 boda.